Soomaa

Imekaunis Soomaa rahvuspark on Hiiekivilt autoga vaid mõnekümni minuti kaugusel. Mitmed meie kliendid on Hiiekivilt Soomaale ette võtnud ka rattamatka. Soomaa rahvuspark on soode- ja rabaderohke ala Pärnu- ja Viljandimaal. Külastajatele on kõige tuntum lume sulamise või suurte vihmade järgne Soomaa suurvesi ehk nn viies aastaaeg, mil kõik madalamad metsad, teed ja isegi õued on üle ujutatud. Ainsaks liiklusvahendiks on neil päevil paat.

Soomaa külalist ootavad jalgsi-, kanuu- ja räätsamatkad, loomavaatlusest on iseloomulik kopravaatlus. Eraldi märkimist väärib, et ka Soomaa rahvuspargi külastuskeskuse juurest algav Koprarada sobib hästi ratastooli ja lapsevankriga matkajatele.

Soomaal, mida on nimetatud ka Eesti põlislooduse pealinnaks, asub koguni viis suurt raba. Looklevate jõgede kallastel on traditsioonilise maakasutuse käigus kujunenud liigirikkad jõeluhad ja puisniidud. Tänu nendele suurtele puutumatutele aladele kuulub Soomaa Euroopa põlislooduse võrgustikku.

Soomaa on pelgupaigaks nii suurtele kui ka väikestele loomadele. Metsades tegutsevad põder, metskits, metssiga, ilves, hunt ja karu, vesiseid maastikke aitavad kujundada koprad.

Soomaa piirkonda jääb lisaks rahvuspargile hulgaliselt kultuuriloolisi väärtusiSuure-Kõpu mõisTori hobusekasvatus ja Kurgja talumuuseum, mille seovad ühtseks tervikuks piirkonna ettevõtete eripalgelised ja aastaajale sobivad loodusturismiteenused. Rabamatkräätsamatk, linnuvaatlus–loodusvaatlus ning kanuusõit on Soomaa avastamise võimalused, millega süüvida rahvuspargi poolmetsikusse rüppe.

Allikad: puhkaeestis.ee ja visitparnu.com